Jakich osób nie lubimy w podróży?

Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się szukanie się kompanów podróży w Internecie. Pojawiło się wiele grup na facebooku, gdzie możemy znaleźć osobę, z którą wybierzemy się w podróż. Spontaniczne Wypady, Podróżnik/podróżniczka poszukiwani, Chętni na podróż oraz strony jak na przykład towarzyszpodróży. Co cechuje dobrego towarzysza podróży? Jakich osób w podróży chociażby nawet tej krótkiej, jednodniowej chcielibyśmy uniknąć? Oto moje zestawienie, jakich osób w podróży nie polubię.

  • Zrzędliwych. Wiecznie narzekający kompan to osoba, której zdecydowanie powinniśmy unikać. Tak wiem, czasem jest naprawdę ciężko, ale zrzędzenie i narzekanie zabiera nam energię. Ile razy można słyszeć, że nie tego się spodziewałem, nie jest tak jak miało być, jestem zmęczony, mam dość?
  • Ludzi bez poczucia humoru. Chociaż to chyba trochę bierze się z tego zrzędzenia właśnie. Skwaszona mina i brak dystansu do życia odbiera radość z podróżowania.
  • Czas to pieniądz, szanujemy go szczególnie w podróży, gdy chcemy zobaczyć, odwiedzić jak najwięcej. Nie lubię bardzo, gdy ktoś nie szanuje mojego czasu.
  • Krytykujących. „Masz fatalny angielski akcent”, „Serio coś takiego może Ci się podobać?!.” Chcemy tego słuchać w podróży? Nie chcemy.

To jak znaleźć innego towarzysza podróży? Da się w ogóle? Nie ma się co oszukiwać – ciężko nam będzie znaleźć kogoś wśród swoich znajomych kogoś o podobnych zainteresowaniach. Ciężko będzie namówić na podróż kogoś kto nigdy nie podróżował i tego nie lubi. Tutaj z pomocą przychodzą wymienione wcześniej strony i grupy na facebooku. Dobra, okej, zdecydowałam, że jadę z kimś nieznajomym, ale co powinnam napisać w poście, aby znaleźć osobę, która będzie podzielać mój sposób podróżowania? Najpierw warto wspomnieć o tym jak długo planujesz być w danym miejscu, co planujesz odwiedzić, czyli takie ogólne nakreślenie trasy. Kolejną rzeczą, o której nie zapominaj to cel. Niektórzy z nas (jak ja!) kochają zwiedzać miasta, a inni wolą raczej obcować z naturą, dlatego wkurzało było by tego drugiego z pewnością, zatrzymywanie się przeze mnie przy każdym obiekcie/zabytku/budowli. Numer trzy na naszej liście: noclegi. Musicie dogadać się czy będziecie szukać noclegu przez couchsurfing, nocować w hostelu czy rozkładać za każdym razem namiot.

Tutaj chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy byli kiedykolwiek ze mną gdziekolwiek. Może i ja czasem byłam nieznośna, za co przepraszam, ale z wszystkimi ludźmi, z którymi byłam kiedykolwiek chociażby na wycieczce rowerowej bardzo dobrze się dogadywałam. Dzięki!

Dobra, nie rozklejajmy się. Napisałam post i niestety nie znalazłam nikogo. Napisała jedna dziewczyna, ale szybko się rozmyśliła, potem jeden chłopak, ale nie pasował mu termin. I co dalej? Jedź sama! Do Oslo poleciałam sama i poznałam tam pięć wspaniałych osób. Bo wydaje mi się, że w podróży nigdy nie jesteś sama, tylko bardziej trafnym określeniem będzie :zdana na siebie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s